Współczesne sposoby dezynfekowania wnętrz

Szukasz idealnego sposobu na dezynfekcję pomieszczeń? Zależy Ci na sprawnym oraz szybkim usunięciu drobnoustrojów ze wszystkich powierzchni znajdujących się w danym pokoju? Nie od dziś wiadomo jak ważna jest higiena pracy oraz regularne dezynfekowanie powierzchni.

Dlaczego warto jest dezynfekować wnętrza?

Pomieszczenia jak sklepy spożywcze czy chociażby biura powinny być na bieżąco zabezpieczane. Dzięki działaniom takim jak dezynfekcja oraz utrzymywanie stałej czystości w miejscu pracy, są w stanie w znacznym stopniu ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii oraz wirusów.

Jaki sposób dezynfekcji jest najbardziej skuteczny?

Obecnie na rynku istnieje wiele metod dezynfekcji, które swobodnie można dobierać w zależności od celu oraz wymagań względem tej usługi. Najbardziej efektownymi oraz stosunkowo łatwo dostępnymi są:

– dezynfekcja elektrostatyczna : polega ona na rozproszeniu za pomocą mgiełki środka do dezynfekcji, który zawiera dodatni ładunek, w ten sposób, by dotarł on nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Dzięki tej metodzie całe pomieszczenie (łącznie z małymi zakamarkami) będzie dokładnie zdezynfekowane.

– ozonowanie – opiera się na wykorzystaniu gazu jakim jest ozon. Ma ona udowodnione działanie antybakteryjne oraz antywirusowe, dzięki czemu praca w pomieszczeniu zdezynfekowanym tą metodą będzie w pełni bezpieczna.

– zamgławianie: stosuje się głównie w zamkniętych pomieszczeniach. Działa na zasadzie rozproszenia środków do dezynfekcji za pomocą powietrza.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Działamy na terenie następujących miast:

Poznań, Łódź, Warszawa, Szczecin, Opole, Lublin, Kraków, Gorzów Wielkopolski, Nowy Sącz, Bydgoszcz, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Katowice, Kielce, Rzeszów, Wrocław.

Przeczytaj inne artykuły: