Historia firmy

Czerwiec 2019

W czerwcu 2019 pomyślnie przeszliśmy recertyfikujący audit Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskowego zgodnego z ISO 9001: 2015 i 14001:2015. Audit przeprowadzony został przez firmę certyfikującą TÜV NORD Polska. Certyfikat obowiązuje do  czerwca 2022 roku.

Październik 2018

Przejęcie firmy przez Zarząd w drodze tzw. wykupu menedżerskiego.
Od października 2018 roku obowiązujące jest logo Clar System pozbawione symbolu AB Facility Group.

Czerwiec 2014

Spółka Clar System S.A. po raz kolejny otrzymała Medal Europejski za usługi porządkowo-czystościowe. Wyróżnienie nadawane jest przez Business Center Club.

Marzec 2014

Grupa Kapitałowa Clar System ma nowe logo.
Logo informuje o przynależności spółki do jej właściciela – AB Facility Group.

Styczeń 2014

Solcom-Bayard; spółka należąca do Grupy Kapitałowej Clar System otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu 2013”. Po raz kolejny zostaliśmy zaliczeni do grona najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw.
Zajęliśmy bardzo wysokie 3 miejsce w regionie wielkopolskim i 34 w ujęciu ogólnopolskim, na ponad 4 tysiące firm!

Czerwiec 2013

W dniach od 27 do 29 czerwca 2013 pomyślnie przeszliśmy recertyfikujący audit Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z ISO 9001: 2008. Audit przeprowadzony został przez nowo wybraną firmę certyfikującą TÜV NORD Polska. Certyfikat obowiązuje do 24 czerwca 2016 roku.

Maj 2013

Wyróżnienie dla Clar System w rankingu „Diamenty Forbesa 2013”. Spółka zaliczona została do grona firm najszybciej zwiększajacych swoją wartość.

Luty 2013

Clar System po raz kolejny otrzymuje tytuł „Gazeli Biznesu”. Spółka zaliczona została do grona najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiortsw.

Luty 2013

Clar System wzbogacało swoją ofertę o usługi energetyczne.

Lipiec 2012

Clar System wzbogacało swoją ofertę o usługi Technicznej Administracji Obiektów.

Kwiecień 2012

Od kwietnia 2012 roku właścicielem Clar System S.A. i jej spółek zależnych jest czeska firma AB Facility.

AB Facility należy do grona największych firm, świadczących usługi w dziedzinie facility management w Czechach i na Słowacji.

Lipiec 2011

Firma Clar System S.A. otrzymała tytuł Gazeli Biznesu za rok 2010. Zostaliśmy zaliczeni do grona najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw.

Styczeń 2011

Clar System S.A. wzbogaciło swoją ofertę o USŁUGI LEASINGU PRACOWNICZEGO. Kierujemy ją do firm, które potrzebują uzupełniać zasoby pracowników lub chcą zredukować administracyjne koszty obsługi własnych zasobów.

Czerwiec 2010

Nasi eksperci – Główny Technolog i Szefowa Działu Szkoleń dzielili się swoimi doświadczeniami na łamach dodatku „Czystość w budynku”.

Październik 2010

w ramach projektu „Wysokie kwalifikacje i umiejętności pracowników Konsorcjum CLAR SYSTEM” przeszkoliliśmy już ponad 1000 naszych Pracowników.

Kwiecień 2009

Po 8 latach istnienia na rynku postanowiliśmy odświeżyć nasz logotyp. Dokonane zmiany są subtelne, ale dzięki nim nasze logo jest nowocześniejsze. Zmiany polegają na usunięciu jednego z elementów i rezygnacji z koloru czarnego.

Styczeń 2009

Clar System rozpoczyna realizację projektu „Wysokie kwalifikacje i umiejętności pracowników Konsorcjum Clar System” w ramach działania 2.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Kwiecień 2008

CLAR SYSTEM S.A. po raz drugi otrzymała Medal Europejski za usługi porządkowo-czystościowe. Wyróżnienie nadawane jest przez Business Center Club.

Luty 2008

CLAR SYSTEM S.A po raz drugi uzyskała tytuł laureata oraz nagrodzona została znakiem systemu wyróżnień i nagród jakości – WIELKOPOLSKA JAKOŚĆ – za dbałość o satysfakcje Klientów, fachowość i niezawodność w realizacji usług z zakresu zapewnienia porządku i czystości oraz ochrony osób i mienia.

Luty 2008

CLAR SYSTEM S.A. podpisała umowę z Flextronics International Poland Sp. z o.o. w zakresie świadczenia usług porządkowo-czystościowych.

Umowa obejmuje powierzchnie biurowe, produkcyjne, techniczne, magazynowe, socjalne, sanitarne oraz teren zewnętrzny.

Grudzień 2007

CLAR SYSTEM S.A. podpisała umowę na usługe kompleksowego sprzątania pomieszczeń Kancelarii Senatu.

CLAR SYSTEM S.A. została wybrana w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego.

Umowa obejmuje codzienne dbanie o porządek w pomieszczeniach biurowych, sekretariatach, gabinetach, salach komisyjnych oraz usługi specjalistyczne.

Październik 2007

Po raz piąty w rankingu Złote Firmy Wielkopolski

Konsorcjum CLAR SYSTEM po raz piąty znalazło się na liście 100 najlepszych firm Wielkopolski. W rankingu organizowanym przez Głos Wielkopolski i Centrum Ekspertyz Gospodarczych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu „Złote Firmy Wielkopolski” firma zajęła 75 miejsce (również w kategorii przychodów).

Lipiec 2007

Badanie Zadowolenia Klienta

Konsorcjum CLAR SYSTEM w czerwcu br. przeprowadziło Badanie Zadowolenia Klienta. Dotyczyło ono oceny zadowolenia ze świadczonej usługi utrzymania czystości i ochrony.

Badanie zostało przeprowadzone wśród wszystkich stałych Klientów Konsorcjum. Uzyskano odpowiedzi zwrotne na poziomie 90%, co jest wynikiem bardzo dobrym, dającym możliwość sporządzenia wiarygodnych analiz.

Ogólny poziom zadowolenia ze świadczonych usług zarówno czystościowych, jak i ochrony, jest wysoki (około 90% zadowolonych), co oznacza, że Klienci cenią sobie współpracę z Konsorcjum CLAR SYSTEM.

Wyniki badania pozwolą nam na zlokalizowanie ewentualnych słabszych stron i jeszcze lepsze dostosowanie się do wymagań Klienta.

Czerwiec 2007

W czerwcu 2007 roku w Konsorcjum CLAR SYSTEM przeprowadzony został audit recertyfikacyjny. Audit potwierdził, że System Zarządzania Jakością jest dobrze udokumentowany, skutecznie utrzymywany i doskonalony oraz spełnia wymagania normy ISO 9001:2000. Spółki należące do Konsorcjum CLAR SYSTEM otrzymały rekomendację do odnowienia certyfikatu.

Marzec 2007

CLAR SYSTEM S.A. podpisała umowę o świadczenie usług porządkowych z FagorMastercook S.A.

Umowa obejmuje dbanie o czystość pomieszczeń biurowych, socjalnych, sanitarnych oraz magazynów.

Marzec 2007

CLAR SYSTEM SA podpisał umowę na usługi porządkowo-czystościowe z LG Electronics Wrocław Sp. z o.o.

Umowa obejmuje dbanie o czystość i porządek w pomieszczeniach biurowych, sanitarnych oraz na halach produkcyjnych

Styczeń 2007

SOLCOM-BAYARD Sp. z o.o. wchodząca w skład Konsorcjum CLAR SYSTEM podpisała umowę o świadczenie usług sprzątania z C. HARTWIG Spedytorzy Międzynarodowi Sp. z o.o.

Współpraca między firmami trwa od 27 maja 2002 roku.

Grudzień 2006

CLAR SYSTEM SA podpisał umowę o świadczenie usług sprzątania z Amica Wronki SA.

Umowa obejmuje dbanie o czystośc i porządek w pomieszczeniach biurowych, sanitarnych, na halach produkcyjnych i magazynowych czterech Fabryk oraz budynków Serwisu

Październik 2006

SOLCOM-BAYARD Sp. z o.o. wchodząca w skład Konsorcjum CLAR SYSTEM podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Centrostal S.A.

Wrzesień 2006

Kolejny raz na liście!

Konsorcjum CLAR SYSTEM po raz czwarty zostaje wyróżnione w rankingu Złote Firmy Wielkopolski organizowanym przez redakcję Głosu Wielkopolskiego, w kategorii Najlepsze Firmy Wielkopolski.

Lipiec 2006

CLAR SYSTEM SA podpisał umowę o świadczenie usług sprzątania z KKS Lech Poznań Sportowa SA. Umowa dotyczy sprzątania pomieszczeń biurowych, socjalnych oraz sprzątania stadionu piłkarskiego i pomieszczeń dla dziennikarzy.

Czerwiec 2006

SOLCOM_BAYARD Sp. z o.o. wchodząca w skład Konsorcjum CLAR SYSTEM podpisała z DROSED S.A. umowę w zakresie ochrony osób i mienia.

Maj 2006

Konsorcjum zatrudnia dwutysięcznego pracownika.

Marzec 2006

Business Centre Club przyznaje Konsorcjum certyfikat Medal Europejski za Usługi Ochrony.

Grudzień 2005

W Krakowie zostaje otwarty 17 oddział Konsorcjum.

Wrzesień 2005

Konsorcjum CLAR SYSTEM po raz trzeci zdobywa wyróżnienie w konkursie Złote Firmy Wielkopolski organizowanym przez redakcję Głosu Wielkopolskiego w kategorii Najlepsze Firmy Wielkopolski.

Kwiecień 2005

CLAR SYSTEM S.A. podpisała umowę o świadczenie usług sprzątania z Man Star Trucks Sp. z o.o.

Grudzień 2004

Konsorcjum zatrudnia tysięcznego pracownika.

Wrzesień 2004

Firma po raz drugi zdobywa wyróżnienie w konkursie Złote Firmy Wielkopolski organizowanym przez redakcję Głosu Wielkopolskiego.

Czerwiec 2004

Konsorcjum CLAR SYSTEM uzyskuje certyfikat ISO 9001:2000.

Maj 2004

CLAR SYSTEM S.A. podpisała umowę z DROSED S.A. o świadczenie usług pomocniczych.

Kwiecień 2004

Business Centre Club przyznaje Konsorcjum certyfikat Medal Europejski za Usługi Porządkowo-Czystościowe.

Marzec 2004

Spółka CLAR SYSTEM zostaje przekształcona w spółkę akcyjną – CLAR SYSTEM S.A.

Styczeń 2004

Konsorcjum rozpoczyna współpracę z poznańskim klubem piłkarskim Lech Poznań.

Grudzień 2003

Wielkopolski Instytut Jakości przyznaje Konsorcjum CLAR SYSTEM certyfikat Wielkopolska Jakość.

Październik 2003

Konsorcjum organizuje w Boszkowie rajd samochodowy dla swoich Klientów, CLAR SYSTEM RACE 2003.

Wrzesień 2003

Firma zdobywa wyróżnienie w konkursie Złote Firmy Wielkopolski organizowanym przez redakcję Głosu Wielkopolskiego w kategorii Najlepsze Firmy Wielkopolski.

Czerwiec 2003

SOLCOM-BAYARD Sp. z o.o. wchodząca w skład Konsorcjum CLAR SYSTEM podpisała umowę z Telewizją Kablową UPC Sp. z o.o. w zakresie świadczenia usług porządkowych.

Marzec 2003

Europejski Instytut Jakości przyznaje firmie certyfikat Najlepsza Jakość Usług.

Styczeń 2003

Spółki należące do Konsorcjum CLAR SYSTEM wstępują do Polskiego Stowarzyszenia Czystości.

Grudzień 2002

Konsorcjum CLAR SYSTEM staje się aktywnym członkiem Business Centre Club.

Czerwiec 2002

Konsorcjum zdobywa setnego Klienta.

Maj 2002

Spółki należące do Konsorcjum CLAR SYSTEM uzyskują koncesję na usługi ochrony osób i mienia i w strukturze organizacji wyodrębniają Dział Ochrony.

Wrzesień 2001

Zmiana siedziby firmy pod obecny adres na ulicę Janickiego w Poznaniu.

Maj 2001

Powstaje Konsorcjum CLAR SYSTEM.

Sierpień 1999

Spółka Clar System Sp. j. oraz Solcom-Bayard Sp. z o.o. wraz z oddziałami rozpoczynają współpracę w zakresie świadczenia usług utrzymania czystości.