SZLACHETNA PACZKA 2019! - PODSUMOWANIE AKCJI W CLAR SYSTEM

Szanowni Państwo,

Podsumowując akcję, która swój finał miała 7 i 8 grudnia br. poniżej załączam podziękowania od Szlachetnej Paczki i relację ze spotkania z rodziną przy wręczaniu paczki!

„Drogi Darczyńco,

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia. Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny Pani Żaneta i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Żaneta była bardzo zaskoczona ilością paczek. Nie dowierzała, że to wszystko dla niej. Widać było poruszenie z jej strony. Ledwo powstrzymywała łzy. Paczek było tak dużo, że ich rozpakowywanie trwało ponad 2 godziny. Mieszkanie zostało praktycznie wyposażone w całości nie tylko w meble, oświetlenie, ale także sprzęt AGD (pralka, kuchenka mikrofalowa, telewizor i wiele innych), zastawę stołową, garnki. Pani Żaneta cieszyła się, że udało się od razu podłączyć pralkę. Kiedy odpakowywała jedzenie i środki czystości, mówiła ze zdziwieniem i poruszeniem, że wystarczy jej chyba na dwa lata. Paczka była wyposażona nawet w takie szczegóły, jak zegar ścienny, półeczki, garderobiankę, ale także bardziej osobiste prezenty, jak perfumy, biżuteria, damska torebka. Właściwie to kobieta dostała dokładnie wszystko czego potrzebowała w nowym mieszkaniu. Kulminacja emocji nastąpiła pod koniec rozpakowywania, kiedy kobieta zobaczyła ekspres do kawy, o którym marzyła. W tym momencie nie potrafiła już powstrzymać łez. Płakała i dziękowała. Dużo wzruszenia dostarczyła jej też kartka, w której znajdował się opłatek i życzenia skierowane specjalnie dla niej. Nie była w stanie ich przeczytać sama, bo głos jej się załamywał, a oczy napełniły łzami.

Słowo od Rodziny

Kolejnego dnia, kiedy zadzwoniłam do Pani Żanety, usłyszałam, że jeszcze nie ochłonęła z emocji. Brakuje jej właściwych słów, żeby wyrazić swoją wdzięczność za tak wielkie dobro, jakiego doświadczyła. “To wszystko spadło mi jakby z nieba” – mówiła – “Czuję się jak panna młoda obdarowana mnóstwem prezentów ślubnych”. Powiedziała też, że dziękuje tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dla niej pomocy za wielkie serce, którym potrafią się dzielić z drugim człowiekiem. Było to dla niej wspaniałym i niezwykłym przeżyciem móc tego doświadczyć.

Słowo od Wolontariusza

Ja również dziękuję z całego serca za tak piękne obdarowanie pani Żanety, które było dopracowane w najmniejszych szczegółach… Ilość przygotowanych paczek i ich wartość była rekordowa w naszym rejonie i przerosła oczekiwania moje i rodziny. Cieszę się, że pani Żaneta, trafiła na darczyńców o tak wielkim sercu i możliwościach nie tylko materialnych, ale także organizacyjnych. Życzę tym wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie pomocy, aby dobro, które przekazują i obdarowują drugiego człowieka, wracało do nich zwielokrotnione.”

Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołożyć swoją „Cegiełkę Szczęścia” do całości!

Za pieniądze zebrane w naszej firmie kupiona została szafa na ubrania, przekazaliśmy również poduszkę, ręczniki, żywność a także środki chemiczne, które pozwolą wyczyścić nowe mieszkanie i odciążą budżet domowy Obdarowanej na długi czas.

Niezmiernie dziękujemy Pracownikom Clar System za okazaną pomoc, a w szczególności p. Ani Bierskiej Koordynatorce ds. Zatrudnienia w Makroregionie Wielkopolskim za ogromne zaangażowanie i zorganizowanie akcji w naszej firmie i poza nią!