Korzyści dla szpitali z zatrudnienia firm sprzątających

Przychodnie, szpitale i inne placówki medyczne to miejsca, w których czystość jest sprawą najwyższej wagi – to właśnie tam szczególnie rozprzestrzeniają się bakterie i wirusy. Fartuchy, maseczki i rękawiczki nie wystarczą, aby uchronić się przed chorobami. Istotna jest dbałość o bezpieczeństwo, komfort nie tylko personelu, osób odwiedzających oraz pacjentów.

Sprzątanie placówek służby zdrowia wymaga zastosowania profesjonalnych rozwiązań. Zalecenia sanitarne bowiem dla szpitali i przychodni są restrykcyjne. Ważne więc jest nie sprzątanie, czyszczenie oraz dezynfekcja wykonywana zgodne ze standardami higienicznymi.

Zatrudnienie zewnętrznej firmy

Usługi sprzątania, czyszczenia i dezynfekcji warto zlecić profesjonalistom i w tym celu zatrudnić firmę zewnętrzną. Pracownicy takich firm posiadają fachowe przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, używania środków chemicznych; wiedzą, kiedy, w jaki sposób i z jaką częstotliwością należy czyścić dane pomieszczenia tak, aby zapewnić przy tym sobie i osobom w otoczeniu pełne bezpieczeństwo. Ponadto dysponują specjalistycznym sprzętem, co pozwala więc na podniesienie jakości wykonywanych usług.

Plusem takiego rozwiązania jest oszczędność i ograniczenie procedur administracyjnych i znaczne obniżenie kosztów związanych z zatrudnianiem personelu. Nie trzeba także inwestować w sprzęt, jego ewentualne naprawy oraz serwisowanie oraz szkolenia dla salowych związane z korzystaniem z danych urządzeń. Dana placówka nie musi także dodatkowo inwestować w chemię, mopy, myjki, wiaderka czy wózki serwisowe – firma kompleksowo wykona wszystkie powierzone zadania od czyszczenia okien po dezynfekcję sprzętu.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Działamy na terenie następujących miast:

Poznań, Łódź, Warszawa, Szczecin, Opole, Lublin, Kraków, Gorzów Wielkopolski, Nowy Sącz, Bydgoszcz, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Katowice, Kielce, Rzeszów, Wrocław.

Przeczytaj inne artykuły: