Jakie prace należy wykonać w ogrodzie na wiosnę?

Wiosna jest okresem intensywnych prac w ogrodzie. Nawet niewielki ogródek wymaga odświeżenia i regeneracji, aby prezentował się wyjątkowo. Jakie prace należy wykonać o tej porze roku?

Trawnik jak nowy

Po zimie trawnik często nie wygląda zachwycająco. Aby przywrócić mu ładny wygląd, należy zapewnić mu odpowiednią pielęgnację: usunąć martwą darń i chwasty oraz użyźnić glebę. W tym celu najlepiej wykonać wertykulację, dzięki której trawnik będzie mógł lepiej się rozwijać i zyska nowy, odświeżony wygląd.

Zdejmowanie zimowych osłon

Kiedy zakończą się przymrozki, rośliny nie potrzebują już okrycia, które chroniło je podczas zimy. Wiosna to czas, kiedy na roślinach pojawiają się świeże, jeszcze bardzo delikatne liście, dlatego okrycia należy zdejmować bardzo ostrożnie i delikatnie, aby ich nie uszkodzić. Najlepiej wykonywać tę czynność w pochmurny dzień, ponieważ intensywne promienie słoneczne mogą zaszkodzić młodym listkom.

Przycinanie drzewek oraz krzewów

Wiosna to również odpowiedni czas na cięcie roślin, które po uformowaniu będą rosły zdrowsze i bardziej gęste. Należy także usunąć martwe, wyschnięte oraz zainfekowane pędy. Zabiegi te zapewnią roślinie zdrowie i piękny wygląd.

Czyszczenie twardych nawierzchni

Kostka klinkierowa czy beton na podjeździe, kamienna ścieżka w ogrodzie oraz wszelkie inne twarde nawierzchnie również wymagają regularnej pielęgnacji. Wiosna to idealny czas na ich dokładne wyczyszczenie. Do tego zadania najlepiej nadają się profesjonalne myjki, pracujące pod wysokim ciśnieniem, które pozwalają szybko i dokładnie wyczyścić każdą powierzchnię.

Usługi porządkowe

Wiosenne porządki w ogrodzie są bardzo pracochłonne i wymagają dużej siły fizycznej. Niestety, nie każdy właściciel ogrodu ma wystarczającą ilość czasu i dobrą kondycję fizyczną. Dlatego warto skorzystać z usług firm, które zajmują się między innymi przygotowywaniem ogrodu na wiosnę. Usługi porządkowe Poznań oferuje w znacznym zakresie – gwarantują one wykonanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak wyczyszczenie twardych nawierzchni czy usunięcie martwych roślin.