Firma sprzątająca czy osoba na etat?

Przed tym dylematem stają właściciele firm. Biuro jest nie tylko centrum dowodzenia,  ale również pełni funkcję reprezentacyjną. Dlatego zawsze musi wyglądać nienagannie.  Na co zwrócić uwagę, przy podejmowaniu decyzji dotyczącej sprzątania swojej firmy, w końcu chodzi o własny majątek.

Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Firma sprzątająca – dlaczego warto?

Sprzątanie biur wymaga precyzji, umiejętności organizacyjnych oraz wiedzy. Wybierając firmę sprzątającą otrzymujemy kompleksową usługę, dopasowaną do naszych potrzeb, a także wykwalifikowaną ekipę sprzątającą, znającą się na swojej pracy. Gwarantują wysokiej jakości usługi, poparte zdobytymi certyfikatami. Niebagatelne znaczenie ma również profesjonalny sprzęt, którym owe firmy dysponują. W połączeniu z umiejętnościami organizacyjnymi personelu, sprawdzonymi i markowymi środkami czystości oraz elastycznymi godzinami pracy otrzymujemy kuszącą opcję, szczególnie jeśli nasze biuro ma duży metraż. Szybkie i sprawne sprzątanie przekłada się również na oszczędność czasu i… pieniędzy.

Osoba na etat

Zatrudniając osobę na etat możemy zyskać indywidualne podejście do klienta. Wszystko jednak zależy od wielkości powierzchni do sprzątania. Jedna osoba potrzebuje znacznie więcej czasu, by doprowadzić do porządku biuro składające się z kilku pokoi, bądź pomieszczenia typu open space. Musimy mieć to na uwadze. To, co firmie sprzątającej zajmie chwilę, jednej osobie, co zrozumiałe, znacznie więcej czasu. Może się to przełożyć na jakość usług.  Szczególnie jeśli nie możemy liczyć na usprawniający pracę sprzęt. Jakość detergentów również może pozostawiać wiele do życzenia. Dla pracodawcy zatrudnienie takiej osoby to kilka dodatkowych formalności do załatwienia.

Sprzątanie biur – rozstrzygnięcie dylematu

Jako pracodawca oczekujemy przede wszystkim terminowości oraz dobrej jakości usług. Wybór pomiędzy firmą sprzątającą, a osobą na etat wydaje się prosty. Wszystko zależy jednak od naszych oczekiwań, budżetu i powierzchni biura. Przed podjęciem decyzji najlepiej sprecyzować swoje oczekiwania, porównać oferty i wybrać optymalne, dla swojej firmy, rozwiązanie.