FESTIWAL PRACY I AKTYWNOŚCI SENIORÓW W GDAŃSKU, CZYLI PASJE I POTRZEBY OSÓB DOJRZAŁYCH

Porady ekspertów, oferty pracy, nowe technologie, livecooking, moda, koncert i wiele innych atrakcji czekało na dojrzałych mieszkańców Trójmiasta we wtorek, 8 października, w AmberExpo. Tego dnia odbyła się druga edycja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Byli także goście specjalni – Eleni, Bohdan Łazuka, Ilona Łepkowska.

Festiwal podzielony został na kilka stref tematycznych, m.in.  pracy, zdrowego stylu życia, mody i urody, nowych technologii, bezpieczeństwa, informacji i wolontariatu, wypoczynku i kultury. Udział wzieło ponad 20 firm i instytucji publicznych, które chętnie dzieliły się swoim doświadczeniem i wiedzą z uczestnikami Festiwalu.

W Strefie Pracy na seniorów czekało aż 50 pracodawców z ofertami pracy na pół etatu u pracodawców znanych międzynarodowych marek i u lokalnych przedsiębiorców. W hali AmberExpo zaparkował specjalny rekrutobus. Tu sprawdzić było można propozycje zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej, a w Alei Rekrutacji spotkać się z rekruterem, otrzymać ekspercką poradę czy wskazówki w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. My jako Grupa Kapitałowa Clar System bardzo chętnie wspieramy takie inicjatywy. Z naszej strony w evencie uczestniczyła Pani Judyta Sobczyńska Koordynator ds. Zatrudnia.