CHARYTATYWNY RAJD "ZŁOMBOL" I UDZIAŁ CLAR SYSTEM

Szanowni Państwo,

„Złombol” to przygoda, wolność i walka ze swoimi słabościami. Samochody często starsze od swoich kierowców, codzienne awarie i brak pomocy ze strony mechanika to dla uczestników rajdu chleb powszedni. Dobra zabawa, o dziwo nie jest najważniejsza. Złombol to rajd charytatywny, mający na celu pomóc dzieciom z domów dziecka. Jak zapewniają organizatorzy w ciągu 12 lat działania rajdu pomogli już 3275 dzieciom z 90 domów dziecka.

Blisko 450 samochodów rodem z PRL-u wyruszyło 29 czerwca 2019 roku, na trasę rajdu Złombol 2019. Jest to już trzynasta odsłona największego na świecie rajdu charytatywnego. Tym razem Złombol podbił Irlandię.

Firma Clar System wsparła ekipę, która wyruszyła z Polski (Katowic) do Irlandii (Wicklow) specjalnie wyremontowanym na tę okoliczność autobusem „Autosan H9” rocznik 1990.

Nie obyło się bez kłopotów – maszyna zaniemogła w Holandii, gdzie przed godziną 4 rano wysiadł kompresor powietrza, dzięki uczestnikom innej ekipy awarię udało się usunąć. Autosan H9 ruszył w dalszą drogę, w sumie w 5 dni pokonał ponad 2000 km!

19 lipca wszystkie Złombole bezpiecznie wróciły do domu.

Na ten moment akcja „Złombol 2019” przyniosła już 1 093 155 zł !!

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.