Jak drogie jest kompleksowe sprzątanie biurowców?

To, jak prezentują się pomieszczenia w siedzibie naszego przedsiębiorstwa w dużej mierze wpływa na jego renomę. Miejsca pracy muszą być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim czyste. Ciężko wyobrazić sobie samodzielne sprzątanie wszystkich powierzchni biurowych. Zatrudnienie firmy zewnętrznej do sprzątania znacząco ogranicza koszty zatrudnienia, zakupu środków czystości czy urządzeń do sprzątania oraz daje gwarancję wykonania pracy nawet w przypadku choroby, czy losowych zdarzeń pracownika, który zgodnie z umową zostaje zastąpiony przez inną osobę.

Dlaczego warto wynająć ekipę sprzątającą?

Wynajem ekipy sprzątającej to dla firmy dodatkowy koszt, jednak kompleksowe sprzątanie biurowców wymaga nowoczesnego sprzętu, a także preparatów czyszczących. Ponadto, jeśli chcemy wykonać to sprawnie, to do sprzątania będzie potrzebna nam kilkuosobowa ekipa. Czas sprzątania odgrywa ogromną rolę. Często biurowce użytkowane są do późnych godzin wieczornych, natomiast rano muszą być już wyczyszczone i odświeżone. Nawet jeśli zatrudnimy osobę do sprzątania, to fizycznie nie jest ona w stanie pracować tak szybko, jak świetnie zorganizowana grupa fachowców. Ponadto naszym obowiązkiem byłby również zakup urządzeń sprzątających oraz środków czyszczących. Nie jest to mała inwestycja. Minusem jest również to, że musielibyśmy posiadać dodatkowe pomieszczenie na ich przechowywanie.

Czy wynajem ekipy sprzątającej się opłaca?

Profesjonalne firmy sprzątające oferują specjalne abonamenty dla klientów, którzy decydują się nawiązać stałą współpracę. Dzięki temu stawki będą o wiele bardziej atrakcyjne. Dokładna cena zależy od konkretnego usługodawcy. Niektóre ekipy sprzątające ustalają stawkę za metr kwadratowy, inne zaś za godzinę. Często można spotkać się również z ceną, która naliczana jest za kompleksowe posprzątanie jednego pomieszczenia.

Średnia cena sprzątania biurowców to 4-5 zł za metr kwadratowy. Oczywiście w cenie znajduje się m.in. mycie okien, czy też środki czyszczące najwyższej klasy. Jest to spore ułatwienie, gdyż nie musimy kupować produktów we własnym zakresie. Sprzątanie raz lub dwa razy w tygodniu nie jest więc bardzo dużym wydatkiem dla naszej firmy.

Sprawdź nasze pozostałe usługi:

Działamy na terenie następujących miast:

Poznań, Łódź, Warszawa, Szczecin, Opole, Lublin, Kraków, Gorzów Wielkopolski, Nowy Sącz, Bydgoszcz, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Katowice, Kielce, Rzeszów, Wrocław.

Przeczytaj inne artykuły: