UWOLNIJ RZEKĘ OD ŚMIECI - WIELKIE SPRZĄTANIE WARTY I KUBA JUREK Z CLAR SYSTEM!

Szanowni Państwo,

 

24 kwietnia br. odbyło się VII Sprzątanie Brzegów Wartyakcja zrzeszająca miłośników przyrody, którzy rzucają tego dnia wszystko i wyruszają na spacer w teren, by oczyścić Wartę z zalegających nad jej brzegami śmieci. Niesamowite wydarzenie organizowane przez Fundację Ratuj Ryby ma jeden bardzo ambitny cel – oczyścić całą rzekę (808,2km!) od jej źródeł aż do ujścia.

 Zgłosiło się 108 sztabów. W Poznaniu sprzątający spotkali się o godzinie 11.00 nad Wartą, na plaży Rataje, obok Przystani Posnania, i stamtąd wyruszyli w teren oczyszczać środowisko wodne ze szkodliwych odpadów: od starych opon i kanap po plastikowe butelki i niedopałki. Nietypowe odpady były szczególnie poszukiwane, ponieważ mogły wziąć udział w konkursie fotograficznym.

VII akcja została zadedykowana p. Olkowi Dobie, który od pierwszych dni powstania programu rewitalizacji rzeki propagował i zapraszał do udziału wspominając swoje dzieciństwo w Swarzędzu, z którego uciekał nad Wartę. Dlatego wszystkie sztaby podczas akcji zostały poproszone o zapalenie świeczki dla p. Olka.

Z blisko 800 km, 2 024 Bohaterów oczyściło Planetę z 80 000 kg trujących zanieczyszczeń!

Naszym Bohaterem jest Kuba Jurek z Działu Logistyki w Clar System, który wziął udział w tej niesamowitej akcji. Niesamowitej – powiedzieć to mało, sami zobaczcie zdjęcia!

Kuba dziękujemy 😊